Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 4. července 2022 Prokop

Tekuté vánočky

27. 12. 2021 9:46:53
Vánoce jsou samy o sobě symbolem tradice, tak proč by se na ně nemohly nabalovat tradice další, že. A tak se každý rok scházívám s přáteli ve Strahovském pivovaru Norbert na takzvaném Tradičním pití vánočky.

Že se vánočka nedá pít? Ale jistěže dá. Pokud ovšem onou vánočkou myslíme místní speciální kořeněný polotmavý bock, žehnaný vždy začátkem adventu některým z místních premonstrátů. Většinou to bývá nějaká osmnáctečka, pak je okamžikem přípitku (když to je možné) 18. prosinec 18 hodin 18 minut. A když se podaří devatenáctečka, sejdeme se o 25 hodin a jednu minutu později. Radujme se, veselme se!

Vánoční speciály se už dávno staly pevnou součástí i našeho českého pivního kalendáře. Už nějaký čas tam mají své místo jednorázové kousky, nabízené k jedné konkrétní události, akci či výročí (jako jsou zelená piva na Zelený čtvrtek, nebo na den sv. Patrika, nebo piva narozeninová), i piva sezónní, která se produkují vždy v určitou roční dobu (třeba původní märzen či summer ale).

Vánoční piva bývají tak trochu kombinací obojího. Buď se nabízejí po celý advent až někdy do Tří králů (nebo dokud nedojdou), to pak je skoro půlsezónní úkaz, nebo bývají v prodeji konkrétně jen během vánočních svátků, pak je to třeba i limitovaná edice jen pod stromeček. Vánoční piva vycházejí zpravidla z podzimních a zimních sezónních piv, tedy z podzimních brown ejlů či zimních bocků, weizenbocků, porterů, stoutů.. Kapitolou mimo kategorie jsou belgické vánoční tripel ejly, trapisti, popřípadě saisony. Ale u nás to bývají nejčastěji jantarové a tmavé speciály a bocky. Ale vynalézavost sládků nezná mezí, a tak mezi vánočními speciály najdeme i opravdové stylové rarity.

V horším případě si pivovary ulehčí práci, vezmou jakékoli své běžné pivo, okoření ho - a hle: vánoční speciál je tu. Je to totéž, jako kdybychom na štědrovečerní tabuli servírovali běžnou večeři, kterou známe o celý rok, a jen přidali trochu hřebíčku bez ohledu na to, jestli se hřebíček do toho guláše hodí či ne.

Takových případů ale ubývá. Hodně pivovarů totiž správně pochopilo čas předvánoční i jako skvělé marketingové období. O adventu a pak o svátcích nejenže chceme pít zajímavá příležitostná piva, ale také v tu dobu chystáme dárky. A pivovary nám jdou naproti nabídkou svých dárkových setů kde kromě sklenice a výběru z běžné produkce obvykle nechybí ani vánoční speciál. Obchodníci s pivem jistě potvrdí, že během adventu zažívají své největší žně v roce. A kdo je typickým zákazníkem? Přece manželky, přítelkyně, partnerky, kamarádky. A tak je dobré myslet i na hezké balení, které na ně udělá dojem. Ale my stejně víme, že hlavní je to, co si nalejeme do sklenice.

A co si dáme do sklenice my? Zde je pár tipů. Slavný Pivovarský dům v Ječné ulici na Novém Městě každý advent vypravuje vanilkový speciál. A k němu dostanete na ubrousek opravdový vanilkový rohlíček. Zdaleka ne každý advent – ale letos se zadařilo – tu dostanete onačejší lahodu. Kamarád pivovarník z maďarského Miškolce má také dvě vinařství v Tokaji. A když se tedy zadaří, pošle do Prahy pravou tokajskou esenci. No to je pak pivo! Tokaj, tokaj, vykrúcaj.

Loňský vítěz soutěže První pivní extraligy mezi čepovanými ležáky z pražských mikropivovarů O krále Prahy, hostivařský Vik, se umí vytasit s vánoční verzí skotského ejlu Wee Hevík, což je osmnáctečka připravená ve spolupráci s pivovarem Four Elements. Je libo trochu připáleného karamelu? No jistě!

Karamelovou příchuť barevných sladů má i Únětický vánoční speciál, pravidelně připravovaný podle receptury legendárního sládka Vladimíra Černohorského. Vláďa už mezi námi není, ale jeho piva ano! Na speciální slady sází i vánočka od sokolovského Permonu. Tady totiž vánoční speciál pojali jako verzi vídeňského ležáku na bázi červeného sladu.

Od klasického ležáku odvozuje svůj vánoční speciál pivovar Mazák z Dolních Bojanovicích. V téhle vsi je v každé druhé chalupě vinařský sklípek, prosadit se zde s pivem, to už chce kus odvahy. A když už jsme u vína, tak takový Chomout, skvělý pivovar z Olomouce, ten svůj vánoční speciál pojal hodně originálně. Jmenuje se St. Urban a je to season, při jehož výrobě se ke sladům přidává mošt z vinných hroznů frankovky. A vůbec se to nepere!

Ovšem králem mezi vánočními speciály je Ježíšek. To je dvakrát dvojitá IPA z pivovaru Zichovec. I podle největšího českého e-shopu (to je divné slovo, že) Pivní mozaika je to jen prodávanější a nejlépe hodnocený vánoční speciál. A proč je to IPA dvakrát dvojitá? Kromě toho, že má dvojnásobné sypání (však je to taky dvacítečka), je ještě navrch dvakrát chmelená zastudena, a to velmi aromatickými chmely. Navzdory názvu to není žádný drobeček na hraní, ale pořádně ostrý a hořký kus. Inu, každý to má na Vánoce jinak.

Faktem ale je, že si pod pojem „vánoční aroma“ představujeme všichni tak nějak totéž: rozinky, vanilku, koriandr, zmíněný hřebíček, svatojánský chléb, skořici, med, pomerančovou kůru, křížaly.. Prostě ony příjemně nasládlé tóny domácího tepla, svátečního klidu a bezpečí. A přesně totéž chceme po vánočních pivech. Je to vlastně takové naše tekuté cukroví.

Ale bezpečné cukroví! Také se každý rok těšívám na zlaté prasátko, a tak vždy na Štědrý den až do večerní tabule držívám přísný půst. Jenže ten platí jen na jídlo. O tekutinách se pravidlech pro zjevení vánočního zázraku neříká nic. Takže na zdraví a šťastné Vánoce!

Autor: Ladislav Jakl | pondělí 27.12.2021 9:46 | karma článku: 21.82 | přečteno: 577x

Další články blogera

Ladislav Jakl

Může kamion lesu prospívat a cyklista škodit?

Podle případu, který se stal tento týden na Šumavě, může. V lese u Gerlovy Hutě poblíž Železné Rudy došlo podle policejního hlášení k násilnému incidentu.

30.6.2022 v 13:58 | Karma článku: 36.89 | Přečteno: 1284 | Diskuse

Ladislav Jakl

Už nás zase straší

Za pár dnů začíná největší cyklistický svátek v roce – Tour de France. A nejen na sportovních stránkách se množí poplašné titulky o hrozbě covidu nad pelotonem.

24.6.2022 v 15:24 | Karma článku: 36.32 | Přečteno: 1121 | Diskuse

Ladislav Jakl

Podnebí na lavici obžalovaných: ortel vynesen

Dvě hydry dnešní doby, ničící svobody a životy lidí, se unikátně spojily. Soudcokracie a klimatické šílenství si podaly pařáty a vyrazily společně k útoku proti lidem.

17.6.2022 v 9:30 | Karma článku: 36.96 | Přečteno: 888 | Diskuse

Ladislav Jakl

Banka, kterou zajímá podnebí, ne peníze

Posláním Evropské centrální banky je pečovat o zdraví společné evropské měny. Tedy – mělo by být. ECB místo péče o euro totiž „pečuje“ o podnebí. Za peníze všech.

3.6.2022 v 22:20 | Karma článku: 35.92 | Přečteno: 787 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

Manželé malíři a povodeň na Moravě

Letos uplyne 25 let, kdy mimořádné povodně, způsobené neobyčejně intenzivními a dlouhotrvajícími srážkami na moravsko-slezském pomezí, ničivě zasáhly hlavně Česko a Polsko, značně také Slovensko a okrajově i Německo a Rakousko.

3.7.2022 v 20:16 | Karma článku: 6.70 | Přečteno: 110 | Diskuse

Jan Lněnička

Přijde Mesiáš, já čekám naň ve vojenském muzeu v Lešanech

Mýtické lokální vojenské jednotky: blanické rytíře, pluk Azov, sedm zkamenělých ruských bohatýrů včetně těch nejslavnějších, Ilji Muromce, Dobryni, Nikitiče a Aljoši Popoviče, nutno přezbrojit stop blíží se Mesiáš!

3.7.2022 v 14:59 | Karma článku: 9.42 | Přečteno: 138 | Diskuse

Jan Pražák

Doktorská rodina

„Majko, podívej, tatínek je plastický chirurg, já internistka a ty taky jednou vystuduješ lékařskou fakultu. My se ti do toho samozřejmě nechceme plést, ale je přece jasné, že tvůj budoucí životní partner bude též doktor.“

3.7.2022 v 7:07 | Karma článku: 24.00 | Přečteno: 603 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K útoku žraloka v Hurghadě

Šílená situace. Stojíte na pláži nebo na molu a pozorujete výjev, z něhož má každý návštěvník pobřežních destinací Egypta podvědomou hrůzu: útok žraloka. Stojíte tam a víte, že tomu člověku nemůžete pomoci.

2.7.2022 v 23:33 | Karma článku: 21.04 | Přečteno: 947 | Diskuse

Zbyšek Hlinka

Reality šou – o programátorech

Jistě znáte nějakou reality show o vaření. Ono je to akční, vždy se tam něco děje. Tu se něco vaří, tu smaží, tu připaluje, prostě člověk je napjatý, jak to celé dopadne. Minimálně, zda výsledek bude možné ...

2.7.2022 v 22:39 | Karma článku: 14.42 | Přečteno: 308 | Diskuse
Počet článků 343 Celková karma 36.94 Průměrná čtenost 4782

Novinář, muzikant, politický analytik a pivovarnický expert. 

Najdete na iDNES.cz