Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 10. června 2023 Gita

Výstřely chtěné i nechtěné

2. 03. 2023 21:49:15
Opravdu netuším, proč musejí malé děti v mateřské školce procházet policejním školením a proč jim jde takové lekce dávat policista ozbrojený ostře nabitou zbraní.

Možná jde o ukázku nových výchovných trendů, podle kterých si mladé a nejmladší mají generace zvykat na život, při kterém se střílí.

Střílelo se i v Rusku. Zprávy jsou dost zamlžené a rozporné. Vypadá to, že tam působí protiputinovské záškodnické partyzánské komando. Nevím, jestli zrovna tohle je cesta ke světovému míru, ale trochu z toho mrazí. Už kvůli tomu, že vládnoucí režim v Rusku tím může získat veřejnou podporu pro opatření, která by jinak narazila na odpor.

V Reflexu se pošklebují, že prý iniciativa Zachraňme náš stát a Trikolóra pořádaly na Václavském náměstí demonstraci, na kterou nikdo nepřišel. Jenže nikdo z nich žádnou takovou demonstraci nesvolal. Posvítí si neohrožení bojovníci proti desinformacím na kdysi respektovaný časopis, který nedávno změnil vedení a vykročil tím správným provládním směrem?

Správným směrem vykročila i vládní většina v Poslanecké sněmovně. Nelíbí se jí obstrukce opozičních poslanců, tedy metoda, kterou dnešní vládní strany zhusta používaly, když byly ještě v opozici. Role se ale obrátily a dnes včerejší obstrukčníci omezují právo na řečnění. No, z čtení bakalářských prací od řečnického pultíku by se nikdo hroutit neměl, stačí se podívat do Francie, jak tam vypadá odpor proti změnám důchodových parametrů. K tomu máme tedy hodně daleko. Zatím.

Poslední hodiny ale nepřinesly jen mrazivé a trapné zprávy. V Dilí se sešli ministři zahraničí USA a Ruska. Prý šlo jen o krátké setkání a prý na něm zazněly americké požadavky vznášené aktuálně vůči Rusku. No, nikdo z nás u toho nesvítil, takže obsah schůzky se nemusíme nikdy dovědět. Důležitější než obsah schůzky je ale sám fakt, že se vůbec uskutečnila.

Je třeba mluvit, jednat, být v kontaktu i za současné vyhrocené bezpečnostní situace. To rozhodně nemusí být projevem nějaké ochoty ke kompromisům, ale pokud se nemluví, riziko eskalace je mnohem větší. Ostatně, nedávná Bidenova návštěva Kyjeva také musela být pojištěna nějakými informačními kanály. Ty je třeba udržovat průchodnými za všech okolností. Pochopitelně s ohledem na veřejné mínění v obou zemích podobná komunikace probíhá spíše bez halasného vytrubování, ale probíhá.

Mluvte spolu, mluvte. Jinak bude dětem v mateřských školkách hrozit něco podstatně horšího, než jeden nechtěný výstřel policejního nešiky.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Ladislav Jakl | čtvrtek 2.3.2023 21:49 | karma článku: 34.06 | přečteno: 853x

Další články blogera

Ladislav Jakl

Žijeme v budoucnosti?

Víte, že jste včera v obchodě (v restauraci) zanechali dluh 180 korun? A předevčírem také? A že jste se takto od začátku roku zadlužili už o 27 tisíc korun?

1.6.2023 v 16:04 | Karma článku: 36.93 | Přečteno: 826 | Diskuse

Ladislav Jakl

Pohřešovaná diplomacie

Rusko a Švédsko si vzájemně vyhošťují diplomaty a zavírají konzuláty. Patrně je to příspěvek k sobotním stým narozeninám největšího světového diplomata naší éry, Henryho Kissingera.

26.5.2023 v 8:44 | Karma článku: 35.04 | Přečteno: 691 | Diskuse

Ladislav Jakl

Svoboda podle Jourové? Děkuji, nechci.

Akt lze vylepšit tím, že se z něj udělá pietní akt. Demokracii zdokonalíme tím, že z ní uděláme socialistickou demokracii. A svobodu slova posílíme tím, že ji zregulujeme Zákonem EU o svobodě médií. Opravdu?

18.5.2023 v 11:20 | Karma článku: 47.37 | Přečteno: 10204 | Diskuse

Ladislav Jakl

Jak nepřekvapivá inflace překvapila

Dubnový pokles inflace analytiky překvapil. To je titulek z dnešního tisku. Ponechme stranou, zda je namístě plácat se do stehen za hodnotu 12.7 procenta, protože i tak je to vyšší hodnota, než byla za všech předchozích vlád.

12.5.2023 v 7:52 | Karma článku: 32.28 | Přečteno: 576 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jiří Herblich

Kdo pochopí člověka pochopí i Boha, tedy že jedno je ve všem stejné

Kdo pokročil, člověk nebo Bůh? Oba pokročili tím, že uvěřili jeden druhému. Tímto bych uzavřel cestu víry a pokračoval cestou života.

10.6.2023 v 15:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 2 | Diskuse

Horst Anton Haslbauer

Smutné vzpomínky na domov

Uběhlo mnoho let. Když mě 1944 propustili o holi z lazaretu a já měl se svým útvarem horských myslivců jít na západní frontu, přišel telegram potvrzený doktorem z Lokte, že máma je těžce nemocná. Po těžké operaci neměla vykonávat

10.6.2023 v 7:52 | Karma článku: 16.61 | Přečteno: 198 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Vraždit se dá i vkusně

Omlouvám se všem, kdo našli v severských drsných detektivkách zalíbení a čtou je ostošest. Já je číst vážně nedokážu.

10.6.2023 v 7:11 | Karma článku: 29.35 | Přečteno: 956 | Diskuse

Martin Faltýn

Co mne naučila moje matka

Většina určitě zná skvělou knížečku "Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce." Známá z USA mi ale poslala další sbírku lidových mouder, tentokrát matčiných.

10.6.2023 v 6:46 | Karma článku: 13.91 | Přečteno: 243 | Diskuse

Jiří Herblich

Kdo pochopí Boha pochopí i kvantovou teorii, která v sobě skrývá onu podstatu

Nebuďte lidmi, ale buďte těmi, co oblažují svět svoji vírou. Pro takové lidi bude svět skutečnou pohádkou.

9.6.2023 v 15:30 | Karma článku: 3.97 | Přečteno: 83 | Diskuse
Počet článků 393 Celková karma 38.64 Průměrná čtenost 4394

Novinář, muzikant, politický analytik a pivovarnický expert. 

Stejně ošklivá jako všechno, co Rusko dělá, komentují vítězku soutěže krásy

V každoroční soutěži krásy pro vdané ženy získala titul Paní Ruska světa 2023 učitelka angličtiny Natalja Oskarová....

Zemřel český e-sportový šampion Twisten, bylo mu teprve 19 let

Ve věku pouhých devatenácti let zemřel český profesionální hráč počítačové střílečky Valorant Karel Ašenbrener, známý...

Jsme unavení úplně jako staří lidé, říkají Mišík a Jirásková

Zpěvák Adam Mišík (26) už rok randí s dcerou Ivy Kubelkové, modelkou Natálií Jiráskovou (18). Nedávno spolu začali...

Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

Nejsou menší, jen jsou výš, říká o modelaci prsou za 65 tisíc Krejčíková

Aneta Krejčíková (32) se rozhodla pro plastiku prsou. Představitelka sekretářky Květy ze seriálu Volha si své...