Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 28. září 2023 Den české státnosti

Nic se neděje. Nebo ano?

13. 04. 2023 15:25:15
Vlastně se nic neděje. Tak o čem psát, že. To by se do toho člověk jen nutil. Nebo že by ne? Že by se přeci jen něco dělo? No, zkusíme to přelétnout alespoň telegraficky.

Německo zavírá své poslední tři jaderné elektrárny v době, kdy je trh s energiemi mimořádně rozkolísaný. Rozkolísaný je především kvůli fanatickému boji s podnebím. Stop. Německo může slavit historické vítězství hysterického alarmismu nad rozumem. Stop.

Meziroční inflace dosáhla 15 procent. Vinu nesou především ohromné vládní deficity, kvůli kterým je na trhu více peněz než vytvořených hodnot. Stop. Vláda současné koalice je u moci jedenapůl roku a najednou zničeho nic až nyní začíná mluvit o tom, že úspory je třeba hledat uvnitř soukolí veřejné byrokracie. Ohromující prozření. Stop.

Za nejcitlivějším a nejmasivnějším únikem přísně tajných vojenských materiálů v dějinách USA může podle vyšetřovatelů dvacetiletý kluk, který je fanouškem zbraní. Stop. Třeba vyjde najevo, že tuto informaci o vyšetřování vynesl osmiletý fanoušek počítačových bojovek. Stop.

Z Francouzské Guyany má odstartovat sonda Evropské kosmické agentury JUICE. Bude studovat Jupiter a jeho slavné měsíce. K cíli doletí za osm let. Stop. Třeba se za těch osm let konečně dozvíme, kterou planetu vlastně máme zachraňovat. Místo životního prostředí, místo atmosféry, půdy a vod na Zeměkouli se totiž poslední dobou používá všeobjímající slovo „planeta“. Ale nikdo nám neřekl, kterou mají namysli. Stop.

A jak se tak zachraňuje nejmenovaná planeta, o to méně se zachraňují lidi. V Itálii rozsápal medvěd člověka. A jeho pozůstalí se nyní začali soudit s italským státem, který dovolil, aby se tahle nebezpečná šelma přemnožila, ztratila plachost a aby se mnohé exempláře mohly motat v blízkosti obydlí. Stop. Za obhájce medvědů se u soudu jistě bude prohlašovat mnoho aktivistů a úředníků. Kdo bude hájit lidské životy? Stop. Ostatně z ochrany tygrů v Indii také nejsou místní vesničané zrovna nadšeni. Stop.

V parlamentu dnes proběhl seminář o takzvané dekarbonizaci. Stop. No, tuhle „dekarbonizaci“ u nás mohou prosazovat jen agenti cizích sil, kteří mají za úkol prohloubit naši závislost na dovozech energií z ciziny. Zastavme to blbnutí! Zastavme! Stop! Stop! Stop!

Autor: Ladislav Jakl | čtvrtek 13.4.2023 15:25 | karma článku: 39.18 | přečteno: 1095x

Další články blogera

Ladislav Jakl

Poslední generace

Pokud se neudělá něco zásadního proti dosavadním trendům, jsme poslední generací. Další už nepřijdou, protože nastane konec světa. Nechceme být poslední generací, proto musíme burcovat.

21.9.2023 v 16:04 | Karma článku: 46.62 | Přečteno: 9223 | Diskuse

Ladislav Jakl

Život srovnaný do latě

V New Yorku vrcholí veliký tenisový turnaj. Pustili na něj na rozdíl od loňska i nejlepšího světového tenistu (možná i všech dob), který se tím opět stal formální světovou jedničkou.

7.9.2023 v 21:22 | Karma článku: 36.27 | Přečteno: 1001 | Diskuse

Ladislav Jakl

Sládkovi zaplatím, ale státu?

Prazdroj zdražuje. O korunu padesát na půllitr. A zcela jistě ho budou následovat ostatní pivovary. V drahých restauracích zdražení skoro nikdo nepozná, pro vesnické hospody, taktak přežívající, může být likvidační.

31.8.2023 v 14:38 | Karma článku: 46.57 | Přečteno: 7995 | Diskuse

Ladislav Jakl

Ne, to nebude bezpohlavní, to bude všepohlavní!

Konečně. To to trvalo. Ten nesnesitelný apartheid. Segregace. Jeho upomínkou je třeba škola na pražském Uhelném trhu se dvěma vchody, jedna pro kdysi dívčí část, druhá pro chlapeckou.

17.8.2023 v 15:44 | Karma článku: 38.91 | Přečteno: 1310 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Irena Houdková

Meeting, meeting, meeting. Samej meeting. Kdy mám asi tak pracovat?!

Normální pracovní den Josefa Nováka (46), manažera logistiky v Burn out s.r.o.: Další příšernej den přede mnou. Samej meeting. Jeden za druhým.

27.9.2023 v 6:50 | Karma článku: 12.76 | Přečteno: 433 | Diskuse

Jan Valtr

Vyvraždění Slavníkovců na hradě Libici 28. září 995.

Když si jistá žena, vzdálená příbuzná budoucího světce (svatého Vojtěcha) začala mimomanželský románek, nemohla netušit, jaké to bude mít následky, nejen pro ni, jejího milence ale pro celý rod Slavníkovců, z kterého pocházela.

27.9.2023 v 0:57 | Karma článku: 21.02 | Přečteno: 484 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

O zdraví, pacientech a lékařích

Nevážně. S humorem, protože smích léčí. Roztahuje bránici, uvolňuje, ulevuje a zlepšuje náladu. Je vždy k dostání (bez fronty v lékárně), je zadarmo a nikdy se jím nemůžete předávkovat.

26.9.2023 v 21:08 | Karma článku: 15.39 | Přečteno: 293 | Diskuse

Jiří Herblich

Naplnění po okraj hmotou života, dojde k prolomení hranic?

Nadejde doba vzkříšení, jen nepodléhejte panice, že hmota je jen hmotou a ducha již nevidíte. Všeho do času.

26.9.2023 v 7:59 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 34 | Diskuse

Olga Medová

Holka, co se povedla

Je mladá, krásná, vysoká, štíhlá, klenutá, bělostně panenská. Úplně mě unesla! Ač vypadá subtilně, celkem prý unese 70 tun.

25.9.2023 v 14:50 | Karma článku: 12.86 | Přečteno: 339 | Diskuse
Počet článků 403 Celková karma 39.49 Průměrná čtenost 4371

Novinář, muzikant, politický analytik a pivovarnický expert. 

Já vím své, říká modelka Taťána Kuchařová k třetí svatbě Brzobohatého

Taťána Kuchařová (35) zavzpomínala na své dětství i dospívání v Opočně a popsala své aktuální plány do budoucna....

Jiří Paroubek se potřetí oženil, expremiér si vzal bývalou poslankyni ČSSD

Po opožděné páteční oslavě svých 71. narozenin se bývalý premiér Jiří Paroubek o víkendu oženil, tentokrát už potřetí....

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Žiju se ženou, přiznala farářka ze StarDance Martina Viktorie Kopecká

Farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká (37), která zaujala televizní diváky v soutěži...

Toxická laguna v Rumunsku pohlcuje vše živé. Katastrofa není daleko

V té krajině není nic lidského, a nebýt věže kostela, která ční z bahnité hmoty, ani by tu nic přítomnost člověka...